At the square

year:           2022
place:          Prague
collaboration:  Eliška Malková, Lynda Zein, Meteorological Primary School“At the Square” is a theatre play and story created during a three-day creative workshop with children as part of the festival Čekání proměny. Urban transformations seem to be a given and "rational". But what kind of transformation would happen if we let the youngest generation dream about urban change? During the workshop, students of the Meteorological Primary School proposed alternative stories for the expected change of their city. One of the stories is located an the tiled square, where various creatures from the valley are cohabiting with the fountain.
Bylo jednou jedno barevné náměstí na kterém byla jedna velká kašna. Kolem kašny rostly krásné květiny, které tvořily jeden kruhový prostor.

Kytka: Jeeej, dnes je krásné počasi!

V tu chvíli přiletěl na náměstí zobák a šel se napít vody z kašny, protože měl žízeň. Na náměstí vedle podivných schodů stojí jeden domeček, ze kterého vykukovala kočka.

Kočka: Mjauki,mjauki,já mám takový hlad! Je tady v okolí něco co bych mohla sníst? Vidím ptáka u kašny. Mňam, mňam!

Kočka vyšla z domu na barevné kachličkové náměstí aby se pokusila ptáčka chytit.

Kašna: Prosim,posluchejte mě: potřebuji se s vámi o něco podělit. Podivná potvora přichází z údolí!!

Všichni obyvatelé se schovali aby byli neviditelni. V noci vyšel tvor z údolí.Tvor: Kde jsou všichni? Proč je tu, na níměstí tak smutno?

Kašna: Ahoj tvore! Mysleli jsme že jsi nebezpečný a tak se před tebou všichni obyvatelé schovalí. Tak prosím všichni posluchejte: je to tvor který se chce kamarádit s vámi!!Pojďte sem.

Všichni obyvatelé vyšli ven a začali se s tvorem seznamovat. V zadní části jednoho paneláku na náměstí je basketbalový koš a míče na hraní. Tvor přišel na skvělý nápad, zahrát si se všemi kamarády společně basketbal.